KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Most Sobieszewski

Most pontonowy w Sobieszewie, łączący Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem, jest głównym szlakiem komunikacyjnym. Składa się z 9 przęseł, z których środkowe, o szerokości 30 m, jest ruchome i służy do otwierania mostu. Całkowita długość mostu: 180,8 m.

Most Sobieszewo

Informacja dla żeglarzy: Dla jednostek turystycznych, przewidziano następujące godziny otwierania mostu (codziennie, w okresie: 01.05 - 30.09): 8.30, 10.00, 13.00, 17.00 i 19.00 lub gdy zbierze się 10 jednostek, a także w czasie, gdy przechodzą jednostki żeglugowe. W godz. 6.30 - 8.30 ustanowiono zakaz otwierania mostu. Otwarcie mostu jest bezpłatne. Dzięki stosunkowo dużemu ruchowi barek na tym odcinku, nie ma specjalnego problemu z przepłynięciem mostu. Jeśli jednak musimy czekać, można przybić do 400-metrowego, umocnionego nabrzeża (można cumować), które znajduje się w połowie drogi między Wisłą Śmiałą a mostem w Sobieszewie. Niecierpliwi mogą także skorzystać ze swojego telefonu komórkowego i "pogonić" obsługę mostu - tel. (58) 3080761.

Aktualne informacje dotyczące przejezdności: W związku z wieloma rozbieżnymi informacjami prasowymi dotyczącymi stanu technicznego mostu informujemy, że zakończył się remont generalny mostu (wymiana konstrukcji), most jest przejezny i czynny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie jest zamykany w czasie niepogody ani w czasie cofki z morza. Mogą po nim jeździć wszystkie samochody do 30 ton, w tym autobusy i autokary turystyczne. Przejazd przez most sobieszewski jest bezpłatny.

Artykuły powiązane:
Remont mostu w Sobieszewie 2013 zakończony!
Budowa nowego mostu - najnowsze informacje


BG

Copyright © 2000-2014 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo