KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Artykuły z działu
REKLAMA
Budowa nowego mostu - założenia

Wg Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Miasta Gdańska na lata 2008 - 2012 budowa nowego mostu łączącego Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem miała rozpocząć się w 2010 r. Tak się jednak nie stało. Prezydent Adamowicz nie znalazł środków na sfinansowanie tej inwestycji. Powód: przygotowania Gdańska do Euro 2012.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że w chwili obecnej opracowywany jest projekt budowlany i wykonawczy nowego mostu. Przygotowuje go gdańska firma Europrojekt Gdańsk, która wygrała przetarg ogłoszony przez Miasto Gdańsk (rozstrzygniety w dniu 02.10.2008 r.). Projekt ma być gotowy pod koniec 2010 r. Po uzyskaniu projektu Miasto Gdańsk rozpocznie poszukiwania źródeł jego finansowania. Zakończenie prac i otwarcie mostu przewidywane jest w roku 2014. Wartość inwestycji szacowana jest na 100 mln zł.

Budowa nowego mostu to dla Wyspy Sobieszewskiej najważniejsza inwestycja. Zapewni jej nie tylko właściwą komunikację z lądem, lecz przede wszystkim wpłynie na poprawę wizerunku tego miejsca. Obecnie funkcjonujący most pontonowy przez wielu turystów odbierany jest jako most tymczasowy, działąjący tylko w sezonie letnim. A most ten działa w trybie 365/7/24.

Należy dodać, że równolegle do projektowanego nowego mostu w Sobieszewie, opracowywany jest projekt budowlany i wykonawczy mostu zwodzonego nad Śluzą Południową w Przegalinie. Wykonuje go, również na zamówienie Miasta Gdańsk, Zakład Usług Mostowych Witold Kaliński w Gdańsku.


BG (20.10.2010)

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo