KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Bieg Wyspy Sobieszewskiej 2013

I Półmaraton Wyspy Sobieszewskiej odbył się w dniu 29 czerwca 2013 r. o godz. 16:00 w Gdańsku Sobieszewie. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej (SPWS). Trasa biegu prowadziła po terenie leśnym wzdłuż szlaku rowerowego im. Wincentego Pola (kolor niebieski) na nawierzchni gruntowej utwardzonej oraz asfaltowej i betonowej, wyłączonej z ruchu drogowego. Długość trasy wynosiła prawie 22 km. Trasa biegu była oznaczona i posiadała dwie pętle – pierwsza kończyła się po 10 km, a druga na mecie.

Fragment trasy biegu - ul. Świbnieńska

Bieg Wyspy Sobieszewskiej 2013 organizowany był po dłuższej przerwie. Wcześniej miały miejsce biegi po wyspie, lecz w obecnej formule półmaratonu bieg organizowany był po raz pierwszy. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli I Półmaraton Wyspy Sobieszewskiej otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz dwuosobowe pobyty wypoczynkowe na Wyspie Sobieszewskiej. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacjach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowanych zostało 5 dwuosobowych pobytów wypoczynkowych na Wyspie Sobieszewskiej i w Borach Tucholskich oraz nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje jak regulamin, trasa biegu, miejsce startu i mety dostępne są na stronie: www.spws-wyspa.pl.


BG (02.07.2013)

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo