KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Ruszyła budowa nowego mostu w Sobieszewie

Pod koniec stycznia br. ruszyła budowa nowego mostu nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501). Mimo, że podpisanie umowy na realizację tej inwestycji miało miejsce 2 września 2016 roku, wykonawca, czyli konsorcjum firm: Metrostav, Vistal Gdynia i Vistal Infrastructure, nie podejmował większych działań na placu budowy. W chwili obecnej widać już budowlańców, którzy po stronie Wiślinki rozpoczęli wykonywanie ścianki szczelnej. To długo wyczekiwany moment, gdyż z wyjątkiem pracy geodetów i płetwonurków badających dno Wisły, na terenie inwestycji przez ostatnie kilka miesięcy nic się praktycznie nie działo.

Nowy most na Wyspę Sobieszewską / Źródło: mat. prasowe

Oto najważniejsze informacje dotyczące budowy nowego mostu w Sobieszewie:
1. Nowy most będzie budowany obok starego mostu pontonowego na Martwej Wiśle, w odległości kilkudziesięciu metrów na zachód od niego (po lewej stronie patrząc na Wyspę Sobieszewską od strony stałego lądu). Oznacza to, że przez cały okres budowy wjazd na Wyspę Sobieszewską będzie odbywał się po starym moście i nie powinien być utrudniony.
2. Nowy most będzie mostem niskowodnym, zwodzonym. Oznacza to, że jego wysokość nad lustrem wody wynosić będzie ok. 5 metrów, a środkowe przęsło będzie się otwierać dla żeglugi. Czas potrzebny na otwarcie: 2 minuty.
3. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec 2017 r., a w I kwartale 2018 r. będzie trwała procedura odbiorowa inwestycji.
4. Oprócz budowy mostu, w ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania po obu jego stronach, w tym na stałym lądzie odcinek drogi nr 501 od mostu do skrzyżowania z wałem przeciwpowodziowym (ok. 500 m).
5. Inwestorem jest Miasto Gdańsk, w imieniu którego działa Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG), www.drmg.gdansk.pl
6. Wykonawcą mostu jest konsorcjum firm: Lider - METROSTAV a.s., Partner - VISTAL GDYNIA S.A., Partner - VISTAL INFRASTRUCTURE Sp. z o.o.

Nowy most Sobieszewo / Źródło: mat. prasowe

Nowy most Sobieszewo / Źródło: mat. prasowe

Postęp prac oraz zdjęcia z placu budowy można zobaczyć na naszym profilu na Twitterze: www.twitter.com/wyspa_pl

Więcej o budowie mostu na stronie DRMG: http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=69


BG (29.01.2017)

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo