KONTAKT
Turystyka - Noclegi Turystyka - Gastronomia Turystyka - Atrakcje turystyczne Wyspa Sobieszewska - Mapa wyspy Polecamy - Galeria zdjęć Wyspa Sobieszewska - Komunikacja
Remont mostu w Sobieszewie 2013 zakończony!
Aktualizacja: 19.09.2013 godz. 9:00

Zakończył się długo oczekiwany remont mostu pontonowego w Sobieszewie. Remont podzielony był na etapy, tzn. wyłączenia mostu z ruchu odbywały się tylko w wyznaczonych terminach do 20 września 2013.

Ostatni etap remontu miał miejsce w terminie:
02.09 - 09.09 - zamknięcie całodobowe od poniedziałku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00.

Obecnie most jest w pełni przejezdny, ma nową konstrukcję oraz zwiększoną nośność do 30 ton. Od 01.10.2013 zostanie wprowadzone nowe oznakowanie drogowe zezwalające na wjazd na most pojazdom ciężarowym. Przypominamy, że nowy-stary most jest czynny w układzie 24/7/365.

~~~~~~~~~~~~~~

Przebieg wykonanego remontu mostu i związanych z tym utrudnień opisujemy poniżej:

Remont mostu Sobieszewo

Podczas wyłączenia mostu z ruchu, oprócz braku przejazdu przez most, niemożliwym jest również przejście przez most pieszo. Ruch pojazdów oraz pieszych odbywa się promem na Martwej Wiśle pływającym równolegle do mostu. Prom zabiera tylko samochody osobowe do 3,5 t. Cięższe pojazdy muszą korzystać z objazdu.

Prom Sobieszewo pływający w czasie wyłączenia mostu z ruchu

Zalecany objazd w czasie remontu dla wszystkich pojazdów (bez ograniczeń tonażowych) prowadzi z Przejazdowa (droga krajowa nr S7 w kierunku Warszawy) do Ceder Małych, gdzie na skrzyżowaniu ze światłami (koło stacji LOTOS) należy skręcić w lewo w kierunku na Gdańsk Świbno, przejechać przez wieś Błotnik i wjechać na wyspę przez nowy most na śluzie w Przegalinie. Długość objazdu z Przejazdowa przez Przegalinę do Sobieszewa wynosi 20 km.

Przebieg zalecanego objazdu przez Przegalinę:


Wyświetl większą mapę

UWAGA! W związku z licznymi pytaniami odnośnie promu kursującego w czasie prac remontowych informujemy, że płynięcie promem jest bezpłatne i trwa ok. 10 minut (nie licząc oczekiwania w kolejce na wjazd). Na prom wjeżdża ok. 8-9 samochodów osobowych. Natężenie ruchu jest dość spore, zatem w godzinach szczytu liczyć się trzeba z oczekiwaniem na wjazd, które może potrwać nawet godzinę. W czasie wyłączenia mostu prom kursuje całą dobę, pływając wahadłowo, w miarę potrzeb.

Termin oddania całkowicie wyremontowanego mostu w Sobieszewie wyznaczono na 20 września 2013 - jest to nowy, mocno przesunięty termin (pierwotnie miał to być 30 czerwiec 2013).

Dodatkowych informacji o przejezdności mostu udzielają pracownicy obsługi mostu w Sobieszewie, tel. (58) 3080761 (24 h). Można również zasięgnąć informacji u Dyżurnego Inżyniera Miasta (DIM) pod numerem (58) 5244500 (7 dni w tygodniu, przez całą dobę).

Zobacz też artykuł o remoncie mostu na portalu trojmiasto.pl
Przeczytaj artykuł: Błędy projektowe opóźnią naprawę mostu w Sobieszewie.


BG (13.06.2013)

Copyright © 2000-2018 by Bartosz Gast & Maciej Kifner. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine aplikacji: Dobis.pl       Design: Siter.pl 

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.

Patronat nad serwisem    Hotel Bartan Sobieszewo