Back to top

Strony

 • Stowarzyszenie Wyspa działa na rzecz mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej.

 • Hala plażowa na plaży w Sobieszewie. Ok.1910 roku.

  Lista najważniejszych dat i wydarzeń w historii Wyspy Sobieszewskiej. Najstarsza wzmianka o dzisiejszym Sobieszewie (wcześniej Bonensak, Bonsag oraz Bohnsack) pochodzi z 1400 roku!

 • Fragment mapy "Mierzeja Wiślana i Wyspa Sobieszewska" wyd. Eko-Kapio

  Przed przyjazdem na Wyspę Sobieszewską warto zaopatrzyć się w jej mapę! Proponujemy Państwu nabycie najdokładniejszej mapy turystycznej naszej Wyspy, tak aby mogli Państwo zapoznać się z atrakcjami, jakie oferuje Wyspa Sobieszewska.

 • Nowy most w Gdańsku Sobieszewie nad Martwą Wisłą

  Most w Sobieszewie to nowy, wybudowany w 2018 roku most zwodzony nad Martwą Wisłą. Stanowi główny wjazd na Wyspę Sobieszewską i jest fragmentem drogi wojewódzkiej nr 501. Czynny jest przez całą dobę, a przejazd po nim jest bezpłatny.

 • Wyspa Sobieszewska - najbardziej na wschód wysunięty fragment Gdańska

  Wyspa Sobieszewska (zwana krócej Sobieszewo) to nadmorska dzielnica Gdańska, oddalona od centrum miasta o 15 km. Położona w ramionach Wisły nad Zatoką Gdańską, znajduje się w niewielkiej odległości od trasy krajowej S7 (Warszawa-Gdańsk). Stałą komunikację z Wyspą zapewnia most sobieszewski, przez który prowadzi najkrótsza droga do Krynicy Morskiej i na Mierzeję Wiślaną (droga wojewódzka nr 501).

 • Bursztyn na plaży na Wyspie Sobieszewskiej

  Wyspa Sobieszewska to jeden z niewielu odcinków wybrzeża Bałtyku, na którym zawsze znajdziemy bursztyn na plaży. To właśnie tutaj, na Wyspie Sobieszewskiej, zaczyna się polskie "Bursztynowe Wybrzeże", które rozciąga się od Gdańska, przez plaże Mierzei Wiślanej, do Krynicy Morskiej.

 • Prom samochodowy Świbno - Mikoszewo na Wiśle Przekop

  Płatna przeprawa promowa na Wiśle między Świbnem a Mikoszewem czynna jest każdego roku od końca kwietnia do początku października. Stanowi alternatywny wjazd na Wyspę Sobieszewską od strony Mierzei Wiślanej. Znacznie skraca drogę do Jantara, Stegny, Sztutowa czy Krynicy Morskiej. Promu w Świbnie nie należy mylić z mostem w Sobieszewie. Most ten jest głównym, czynnym cały rok, wjazdem na Wyspę Sobieszewską od strony centrum Gdańska. Prom Świbno-Mikoszewo zapewnia dodatkowe połączenie wyspy ze stałym lądem, ale czynny jest tylko w sezonie letnim.

 • Most zwodzony nad śluzą w Przegalinie

  Przez nowy most na śluzie w Przegalinie przebiega druga (po moście sobieszewskim) droga dojazdowa na Wyspę Sobieszewską. Most w Przegalinie jest mostem zwodzonym nad Martwą Wisłą wybudowanym w 2012 roku w ramach projektu "Pętla Żuławska". Czynny jest przez cały rok, a przejazd po nim jest bezpłatny.

 • Wjazd na stary most Sobieszewski od strony stałego lądu

  Most pontonowy w Sobieszewie, łączący Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem, jest głównym szlakiem komunikacyjnym. Stanowi część drogi wojewódzkiej nr 501, która z centrum Gdańska, przez Wyspę Sobieszewską, prowadzi w kierunku miejscowości na Mierzei Wiślanej.

 • Wyspa Sobieszewska z lotu ptaka. Na pierwszym planie widoczne Sobieszewo.

  Do miejscowości, które znajdują się na Wyspie Sobieszewskiej, należą: Górki Wschodnie, Sobieszewo, Orle, Wieniec, Komary, Świbno, Przegalina i Pastwa Sobieszewska. Przeczytaj o ich historycznych nazwach i położeniu na wyspie.

Strony